DOĞUMGÜNÜ NEFESİ

Standard

Bugün benim doğumgünüm.  Sanırım herkesten ve kendimden çok anneme özel bir gün.

Anne olunca anladım ki senin için dünyanın en değerli varlığına can verince, o günü hatırladıkça gözlerin doluyor. O ilk tanışma hiç unutulmuyor. O ilk koklaşma hayatın tüm boşluklarını dolduruyor. Yaşlansan da önemsizleşiyor  yüzündeki çizgiler, geçip giden günler, kaybolan fırsatlar, yok olan düşler…

Bugün benim doğumgünüm. Aslında günlerden herhangi bir gün, aylardan baharın en güzeli. Yıllardan 37.si dünyaya merhaba deyişimin. Bakıyorum da, yolun yarısını geçeliberi, çok daha hızlı öğrenir, gördüklerimi daha net, duyduklarımı daha keskin duyumsar olmuşum. Belki yeni yeni büyür, sözümü kendime geçirir olmuşum.

prayerBugün benim doğumgünüm. Kutlamak yerine  şükretmeyi  planladığım bir  gün.  Dolu dolu nefes alabildiğime, kızımla koşup oynayabildiğime, sevebildiğime, sevildiğime, bedenimin beni en sağlıklı şekilde taşımasına, ruhumun ufak tefek çiziklere rağmen berrak kalmasına, zihnimin oyunlarını rafa kaldırıp benle dost olmasına şükredip, teşekkür edeceğim bir gün.

Bugün biliyorum ki hayatta herkesi memnun etmek mümkün değil; kaldı ki şart da değil.

Bugün biliyorum ki sessizliğin kıymetini hiçbir kelime açıklayamaz; durgun sulara atılan taşlar dibe çökünce sular yine durulur.

Bugün biliyorum ki kalbin açık, ruhun temizse; en güçlü kötü niyetler bile toz olur uçar; bugün olmazsa yarın sadece güneş sızar içine.

Bugün biliyorum ki, iş güç hayat içindeki küçük araçlar, asla amaçlar değil. Asıl mesele kartvizitin değil, kazandığın para hiç değil, duyduğun sevgi ve minnet. En başta kendine, sonra hayatın barındırdığı tüm güzelliklere .

Bugün biliyorum ki karma diye bir şey var ve ben geçmiş hayatımda iyi birşeyler yapmış olmalıyım böyle bir hayat ile ödüllendirilmiş olmak için.

Bugün biliyorum ki geçmişte yaptığım, muhtemelen gelecekte de yapmaya ara ara devam edeceğim ahmaklıklarıma rağmen, ben değerli bir kadınım.

Bugün biliyorum ki sevgiden öte bir güç, affetmekten daha etkili bir ilaç, içine açılandan büyük bir pencere yok.

Artık hayata gelme amacımı bildiğim, sessiz kalabildiğim, hırslarımı dizginleyebildiğim, dinlemeyi konuşmaya tercih ettiğim, anneliğin tadına vardığım , kendimi akışa teslim edebildiğim bir yaştayım. “Şimdi”nin kucağında hala kundaktayım.

Hayata bana yeni bir yaş daha kattığı için sonsuz kez teşekkür ediyorum. Bu yeni yaşı onurlandırmak için bedenim ve ruhum için sıkça yoga yapıp, zihnimden çok kalbimi dinlemeye devam edeceğime, sevgimi cömertçe sunacağıma, haklı olmaktansa mutlu olmaya özen göstereceğime, yerimde saymayıp kendimi geliştireceğime, öğrenmeye aç, öfkeye tok kalacağıma dair kendime söz veriyorum.

Namaste.

Namaste

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s